tvorba_wZe svých pestrých fotograficko-cestovatelských aktivit jsem připravil řadu zajímavých povídání a přednášek a své, stále doplňované znalosti a zkušenosti, z oblasti fotografie “přetavil” ve fotokurzy a fotovycházky a cesty. Kromě toho velmi rád připravím výstavu ve Vašem prostoru, či některou z již realizovaných výstav propůjčím. Prohlédněte si kalendář a těším se na setkání s Vámi jako s účastníky, návštěvníky či pořadateli.

FOTOKURZY

Kromě služeb fotografa nabízím též fotografické kurzy zaměřené na děti (s rodiči) a mládež.

Dlouhé roky jsem vedl oddíl, tábory či dělal lektora výukových programů v pražském Toulcově dvoře a na základě těchto zkušeností jsem se vydal seznamovat s taji krásného světa fotografie tuto skupinu fotografů. Důvodem je i to, že s dospělími pracuje řada kolegů a institucí, ale děti řada z nich opomíjí, což mi přijde jako velká škoda.

Základní kurz účastníky (i jejich doprovod) seznámí zajímavou a zábavnou formou se základy fotografování a jednoduše představí tři základní pilíře – clonu, čas a ISO. Ukážeme si co je kompozice a třeba i to, jak získat dobrou fotografii z obyčejného focení mobilem.

Témata pokročilých kurzů či fotovycházek budou vždy u konkrétních vypsaných termínů

Kromě těchto vypsaných kurzů v tomto kalendáři je možné domluvit i individuální konzultace.

Samostatně také představím či prohloubím znalosti práce s Photoshopem. V případě zájmu mě kontaktujte a informujte se.

CESTOVATELSKÁ POVÍDANÍ – DIASHOW

Z řady mých cest, výprav a expedic vznikly populární cestovatelská povídání – diashow.
Programy jsou vhodné pro mnoho příležitostí a programově i časově lehce variabilní.

V současnosti nabízím tato povídání:

OKAVANGO 2016
Cestovatelská „diashow“ o třítýdenní plnokrevné expedici do srdce africké divočiny.
Delta Okavanga je jedno z nejcenějších míst na jihu Afriky. Velká bezottoká oblast v severní části Botswany je domov mnoha velice ohrožených zvířat a jedna z posledních opravdových divočin.

NÁRODNÍ PARKY JIHU AFRIKY
Průřezové povídání o parcích, přírodě a divočine na jihu Afriky. Zážitky a fotky ze všech osmi doasavadních cest do JAR, Namibie, Botswany a Zimbabwe.

SKOTSKO S VŮNÍ WHISKY
Velmi oblíbenou a často navštěvovanou destinací je Skotsko. Po vídání o trecích, horách, lidech, příbězích i o whisky, která k této nádherné zemi patří. Povídání je standardně obohaceno o degustaci jednoho druhu whisky a povídání o výrobě druzích. Degustační část je po domluvě možné rozšířit na více druhů whisky z rozličných regionů.

POLÁRNÍ EXPEDICE NA ŠPICBERKY
Polární sportovněvědecká expedice na norské Špicberky, která jela pozorovat úplné zatmění slunce. Expedici potkaly nečekané komplikace včetně blízkého setkání s ledním medvědem. Povídání o životě exúedice v etrémních podmínkách i o zatmění slunce, které jsme nakonec spatřili.

KALENDÁŘ:

 

13. 11. 2017 od 19.00 Klub Mnichovo Hradiště OKAVANGO 2016

14. 11. 2017 od 19.00 Klub U Boudů, Kolovraty Skotsko s chutí Skotské

23. 11. 2017 (čas bude upřesněn) Přední Kopanina – Restaurace U Drahušky SKOTSKO 

29. 11. 2017 od 17.00 Klubovna 4ZO ČSOP, Praha 10 OKAVANGO 2016